Правила для безпечного користування Інтернетом вашій дитині

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.

2. Використовуйте будильник, щоб обмежити час, який дитина проводить в Інтернеті. Узгодьте дозволену тривалість перебування в Інтернеті зазделегідь.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

4. Створіть "Сімейні Інтернет-правила", що містять правила онлайн-безпеки для дітей.

5. Проводьте більше часу з дитиною, всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.

6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані онлайн.

Не залишайте дитину без захисту наодинці з Всесвітньою павутиною. Обов’язково переконайтеся, що на комп’ютері:

· Встановлено оновлюваний антивірус, а також програму батьківського контролю та фільтр веб-контенту в інтернет-браузері.

· Створено паролі входу для різних користувачів, щоб дитина не стикалася з небажаною для неї інформацією.

· Покажіть цікаві та корисні сайти для дітей. Розкажіть дитині про можливості, які дає Інтернет для навчання та розвитку. Разом з дитиною створіть свій «білий список» рекомендованих дитячих сайтів.

· Обговоріть разом з дитиною, скільки часу на день вона буде проводити в мережі.

· Поясніть дитині основні правила безпечної поведінки в онлайні.

Правила безпечної поведінки для дітей:

· Не повідомляти свою та чужу особисту інформацію в Інтернеті: не викладати в Інтернеті інформацію про себе та сім’ю, адресу проживання та навчання, місця роботи батьків, номери телефонів, наявність матеріальних цінностей, номери кредитних карт і банківські дані і т. д

· Поважати права та інтереси інших людей в Інтернеті потрібно так само, як і в реальному житті: поводитися ввічливо — не можна ображати, насміхатися, обманювати співрозмовників в онлайні і не робити того, що суперечить закону. Потрібно пам’ятати, що не можна привласнювати собі авторські права на твори інших людей (фото, малюнки, музику, тексти та інше) і поширювати їх без дозволу власників.

· Перевіряти інформацію з Інтернету — обов’язково використовувати декілька джерел для пошуку потрібних запитів, оцінювати надійність і авторитетність ресурсів; не довіряти всьому, що говорять віртуальні знайомі, особливо, якщо вони пропонують зустрітися в реальному житті, оскільки вони можуть виявитися зовсім не тими за кого себе видають.

· Пам’ятати, що віртуальний світ іноді коштує реальних грошей, тому без дозволу дорослих не варто робити покупок онлайн, відправляти SMS, електронні повідомлення в обмін на обіцянки отримання спеціальних інтернет-послуг.

· Звертатися за порадою до дорослих при виникненні будь-яких труднощів, якщо в Інтернеті що-небудь виглядає незрозумілим, дивним, лякаючим, а також коли пропонують спокусливі, дуже схожі на казкові обіцянки чого-небудь.

Кiлькiсть переглядiв: 448

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Червень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930