Правила для безпечного користування Інтернетом вашій дитині

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.

2. Використовуйте будильник, щоб обмежити час, який дитина проводить в Інтернеті. Узгодьте дозволену тривалість перебування в Інтернеті зазделегідь.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

4. Створіть "Сімейні Інтернет-правила", що містять правила онлайн-безпеки для дітей.

5. Проводьте більше часу з дитиною, всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.

6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані онлайн.

Не залишайте дитину без захисту наодинці з Всесвітньою павутиною. Обов’язково переконайтеся, що на комп’ютері:

· Встановлено оновлюваний антивірус, а також програму батьківського контролю та фільтр веб-контенту в інтернет-браузері.

· Створено паролі входу для різних користувачів, щоб дитина не стикалася з небажаною для неї інформацією.

· Покажіть цікаві та корисні сайти для дітей. Розкажіть дитині про можливості, які дає Інтернет для навчання та розвитку. Разом з дитиною створіть свій «білий список» рекомендованих дитячих сайтів.

· Обговоріть разом з дитиною, скільки часу на день вона буде проводити в мережі.

· Поясніть дитині основні правила безпечної поведінки в онлайні.

Правила безпечної поведінки для дітей:

· Не повідомляти свою та чужу особисту інформацію в Інтернеті: не викладати в Інтернеті інформацію про себе та сім’ю, адресу проживання та навчання, місця роботи батьків, номери телефонів, наявність матеріальних цінностей, номери кредитних карт і банківські дані і т. д

· Поважати права та інтереси інших людей в Інтернеті потрібно так само, як і в реальному житті: поводитися ввічливо — не можна ображати, насміхатися, обманювати співрозмовників в онлайні і не робити того, що суперечить закону. Потрібно пам’ятати, що не можна привласнювати собі авторські права на твори інших людей (фото, малюнки, музику, тексти та інше) і поширювати їх без дозволу власників.

· Перевіряти інформацію з Інтернету — обов’язково використовувати декілька джерел для пошуку потрібних запитів, оцінювати надійність і авторитетність ресурсів; не довіряти всьому, що говорять віртуальні знайомі, особливо, якщо вони пропонують зустрітися в реальному житті, оскільки вони можуть виявитися зовсім не тими за кого себе видають.

· Пам’ятати, що віртуальний світ іноді коштує реальних грошей, тому без дозволу дорослих не варто робити покупок онлайн, відправляти SMS, електронні повідомлення в обмін на обіцянки отримання спеціальних інтернет-послуг.

· Звертатися за порадою до дорослих при виникненні будь-яких труднощів, якщо в Інтернеті що-небудь виглядає незрозумілим, дивним, лякаючим, а також коли пропонують спокусливі, дуже схожі на казкові обіцянки чого-небудь.

Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Грудень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031